logo
Çağrı Merkezi;
+90 0312 640 14 37
Bize Yazın;
gayret@gayretmakina.com

Sekonder Darbeli Kırıcılar PST Serisi

PST serisi olan darbeli kırıcılar orta ve yüksek sertlikte olan kalker,bazalt,granit,dere çakılı gibi asfalt ve beton agregası iriliğinde kıran kırıcı tipidir. Kırıcı üç ayrı kırma sistemi ile tasarlanmıştır. Gövde komple hidrolik kontrol sistemi ile açılmakta olup parça değişim süresini en aza indirgeyerek tasarlanmıştır. Bu sayede palet,çarpma ve alt çarpma plakalarını kolayca değiştirmek mümkündür. Genellikle çeneli kırıcıdan sonra gelmekte ve sekonder kırıcı olarak tercih edilmektedir. Dere malzemesi gibi çeneli kırıcıya ihtiyaç olmayan sistemlerde primer kırıcı olarak tercih edilirler.  

 Birinci parçalama bölgesi olan primer kısmı;

Kırıcıya giren kırılacak olan malzeme rotor üzerindeki paletlerin savurması ile primer bölgesindeki darbe boşluğu ve kırma elemanlarına çarparak birinci kırma aşaması gerçekleşir.

 İkinci parçalama bölgesi olan sekonder kısmı;
 
Ayarlanabilir ezici kızaklara sahip olan kademeli ezici plakalar bu aşamada malzeme (kırılan taş) istenilen ebatlarda ikinci kırma bölümüne geçer. Bu kırma bölümüne geçemeyen iri malzeme kırma bölümünde yer alan kırma elemanları tarafından tekrar birinci bölgeye gönderilir ve ikinci bölgeye geçene kadar kırma işlemi devam eder. İkinci kırma bölümüne geçen taşlar burada bir kırma aşamasından daha geçerek daha küçük ebatlara düşürülür.

Üçüncü parçalama bölgesi olan tersiyer kısmı;

Kademeli ve kızaklı ezme rayları olan üçüncü aşamada son olarak kırılan malzeme üçüncü bölgeye iner ve kırma elemanları tarafından kırılarak malzeme artık istenilen küçük ebatlarda kırılmış olarak çıkış oluk sisteminden yani kırıcıdan çıkar.

Koruyucu ve çelik yan kaplamalar geniş ölçüde aynıdırlar ve birbirleriyle değiştirilebilirler. Ayarlanabilir ezici kızaklara sahip olan kademeli ezici plakalar ikinci parçalama aşaması olan sekonder aşamasını oluşturur. Kademeli ve ezme rayları üçüncü aşama olan tersiyer aşamasını oluşturur.